Чехи ділять перше місце у групі із Грузією. Натомість Україна відстала від лідерів квартету на три очки та посідає останнє місце, повідомляє 24 Канал.

Варто дізнатись Матч без фаворита: чи зможе Україна взяти реванш у Чехії за поразку в Лізі націй

Небагата історія лобових зустрічей

Тепер же наша команда має шанс наздогнати чехів та грузинів у разі перемоги над першими. Наразі команди мають паритет в особистих матчах – по дві перемоги кожної з команд при двох нічиїх. Втім різниця м'ячів на боці нашого суперника – 6:9.

Вперше ці збірні зіграли між собою у сезоні-2011/2012. Та товариська гра закінчилась тотальним знищенням української команди. Тоді ще підопічні Олега Блохіна отримали чотири м'ячі у власні ворота та не змогли забити бодай гол престижу – перемога Чехії 4:0.

Друга очна зустріч відбулась вже наступного сезону-2012/2013. Цього разу матч не міг похизуватись результативністю. Нульова нічия у Львові.

Реванш "синьо-жовтих"

Реванш Україна змогла взяти у Чехії лише у 2018-му році, коли відбувся третій в історії лобовий поєдинок цих збірних. Це була перша нетовариська очна зустріч. Патрік Шик першим вивів чеську збірну уперед 1:0. Однак вже у компенсований до першого тайму час Євген Коноплянка зрівняв цифри на табло 1:1. Переможний гол у зустрічі був забитий на 90+3 хвилині. Автором голу став Олександр Зінченко.

Другий матч у рамках групового етапу Ліги націй-2018/2019 теж закінчився на користь української команди. Уболівальники, які зібрались на НСК "Олімпійський", побачили перемогу улюбленої збірної, яку приніс гол Руслана Маліновського із передачі Романа Яремчука.

Врятована нічия для чехів

Фанати побачили нову зустріч Чехії та України на футбольному полі лише через три роки. У 2021-му році ці збірні провели товариську гру, яка закінчилась нічиєю 1:1.

На 27-й хвилині Віктор Корнієнко вивів "синьо-жовтих" уперед 0:1. Захисник київського Динамо Олександр Тимчик відзначився асистом. На жаль, у компенсований до матчу час Україна втратила мінімальну звитягу. Матей Видра врятував чехів від домашньої поразки 1:1.

Останній же бій між командами відбувся місяць тому в Празі. Матч видався результативним із п'ятьма голами, але перемога дісталась Чехії з рахунком 3:2.

Відеоогляд матчу в Празі:

Всі матчі між Україною та Чехією:

ДАТА ТУРНІР МАТЧ РАХУНОК ГОЛИ
06.09.2011 спаринг Чехія – Україна 4:0 Кадлец, 3 (пен), 12, Резек, 47, Коларж, 51
15.08.2012 спаринг Україна – Чехія 0:0
06.09.2018 Ліга націй Чехія – Україна 1:2 Шик, 4 – Коноплянка, 45, Зінченко, 90
06.10.2018 Ліга націй Україна – Чехія 1:0 Маліновський, 43
08.09.2021 спаринг Чехія – Україна 1:1 Видра, 90+3 – Корнієнко, 27
10.09.2024 Ліга націй Чехія – Україна 3:2 Шульц, 21, 45+2, Соучек, 80 (пен) – Ванат, 37, Судаков, 84